ماده ۱۳۷ قانون مالیات های مستقیم 

ماده 137 قانون مالیات های مستقیم

ماده ۱۳۷ قانون مالیات های مستقیم

در قانون مالیات های مستقیم، قسمتی از قانون مربوط می شود به معافیت ها که از ماده ۱۳۲ معافیت ها و نحوه استفاده مودی از این مزایا شروع می شود و تا پایان ماده ۱۴۶ ادامه دارد.

در ماده ۱۳۷ گفته شده هزینه های درمانی مودی جز هزینه های قابل قبول است. اما چند نکته مهم :

۱- هزینه های انجام شده باید به تایید بیمارستان یا درمانگاه مربوطه مورد تایید وزارت بهداشت برسد.

۲- پرداخت حق بیمه به موسسات بیمه بابت انواع بیمه های عمر و زندگی و بیمه های درمانی جز هزینه های قابل قبول می باشد

۳- بیمه های عمر و زندگی مشمول مالیات بر ارزش افزوده می شود

۴- در مورد بیماران صعب العلاج علاوه بر پوشش هزینه های درمانی به عنوان هزینه های قابل قبول، هزینه مراقبت و توانبخشی هم از ماخذ مالیاتی کسر می شود.

در این ویدیو قصد داریم به شما کمک کنیم تا بتوانید با استناد به ماده ۱۳۷ قانون مالیات های مستقیم هزینه های پزشکی که انجام می دهید را از ماخذ مالیاتی کسر کنید.

 

حتما بخوانید : کتاب مالیات بر ارزش افزوده ویژه انبارداران

 

برای درک بهتر شما از این ماده متن ویدیو رو آماده کرده ایم.سلام به همراهان عزیز شرکت آسان تجارت ملل

خیلی از صاحبین مشاغل و انبارها سوالاتی داشتن در خصوص هزینه های پزشکی که برای افراد تحت تکفل خودشون انجام میدن و پرسیده بودن این هزینه ها آیا جزء هزینه های قابل قبول برای سازمان امور مالیاتی هست یا نه ؟

این مطلب رو باید بدونین که طبق ماده ۱۳۷ قانون مالیات های مستقیم در صورتیکه صاحبین مشاغل یا اشخاص حقیقی یا صاحبین انبارها هرگونه هزینه های پزشکی رو برای افراد تحت تکفل خودشون انجام بدن.

نکته اینکه هنگام پر کردن اظهارنامه مودی باید تمامی اسناد و مدارکی که می تواند هزینه های درمانی را اثبات کند به سازمان امور مالیاتی ارائه کند.امیدوارم مطالب گفته شده برای شما مفید بوده باشد.

 

متن ماده ۱۳۷ قانون مالیات های مستقیم:

 

ماده ۱۳۷- هزینه‌های درمانی پرداختی هر مودی بابت معالجه خود یا همسر و اولاد و پدر و مادر و برادر و خواهر تحت تکفل در یک سال مالیاتی‌ به شرط این که اگر دریافت‌ کننده موسسه درمانی یا پزشک مقیم ایران باشد دریافت وجه را گواهی نماید و چنانچه به تأیید وزارت بهداشت، درمان و ‌آموزش پزشکی به علت فقدان امکانات لازم معالجه در خارج از ایران صورت گرفته است پرداخت هزینه مزبور به گواهی مقامات رسمی دولت ‌جمهوری اسلامی ایران در کشور محل معالجه یا وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی رسیده باشد، همچنین حق بیمه پرداختی هر شخص حقیقی‌ به موسسات بیمه ایرانی بابت انواع بیمه‌های عمر و زندگی(۱) و بیمه‌های درمانی از درآمد مشمول مالیات مودی کسر می‌گردد.

در مورد معلولان و بیماران خاص و صعب العلاج علاوه بر هزینه­ های مذکور هزینه مراقبت و توانبخشی آنان نیز قابل کسر از درآمد مشمول مالیات‌ معلول یا بیمار یا شخصی که تکفل او را عهده ‌دار است می‌باشد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *