آموزش نرم افزار Excel قسمت اول

سهیل سوهانی هستم کارشناس مالی و آموزش شرکت آسان تجارت و همراه شما در دوره تجربه در بی­ تجربگی .در خدمت شما هستم با سری آموزش های اکسل مقدماتی.

اکسل یکی از برنامه های تولید شده توسط شرکت مایکروسافته که تحت عنوان مجموعه مایکروسافت آفیس به بازار ارائه می شه، که یک مجموعه ای از برنامه های کاربردی مثل word  و اکسل و پاورپوینت و اکسس رو شامل می شه.اکسل یکی از پرکاربردترین نرم افزارهای صفحه گسترده ایه که شرکت مایکروسافت وارد بازار کرده و برنامه صفحه گسترده به برنامه هایی میگن که فضای خیلی زیادی را در اختیار ما قرار میده و معمولا اون فضا جدول بندی شده است و ما میتونیم داخلش محاسبات عددی رو انجام بدیم.

برای باز کردن برنامه اکسل ما از سه طریق می­تونیم اقدام کنیم،(۱) اگر روی صفحه دکستاپ برنامه اکسل رو  داشته باشیم میتونیم با دوبار کلیک کردن روش برنامه رو اجرا کنیم (۲)میتونم از قسمت استارت توی حروف E برنامه اکسل رو ببینیم و یا (۳) میتونیم از قسمت سرچ(Search) کلمه اکسل تایپ کنیم و با یک Enter کردن برنامه رو باز کنیم.

 برای راحت شدن کار من از همین اول روی برنامه اکسل کلیک راست میکنم و قسمت Pin To Taskbar رو میزنم تا همیشه جلوی دستم باشه و خیلی راحت بهش دسترسی پیدا کنم. بعد از اینکه ما برنامه رو اجرا کردیم با یک صفحه روبرو میشیم که دو قسمت داره؛ قسمت سمت چپ قسمتRecent  ها هست یعنی فایل هایی که ما قبلا باز کردیم، اگر شما برنامه رو تازه نصب کرده باشین این قسمت برای شما خالی خواهد بود. در قسمت سمت راست ما یکسری نمونه های پیش فرض رو می‌بینیم که برنامهExcel  برامون قرار داده ،  و ما میتونیم بسته به نیازمون  از این برنامه های آماده استفاده کنیم.من با کلیک کردن روی قسمت Blank WorkBook یک صفحه خام رو باز می کنم که قسمت بعدی آموزش راجع به این صفحه بیشتر صحبت خواهیم کرد.

ممنون از همراهی تون

 

رایگان – خرید
This entry was posted in . Bookmark the permalink.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *