آموزش نرم افزار Excel قسمت پنجم - موسسه اموزشی آسان تجارت

موسسه آموزشی آسان تجارت

آموزش حسابداری
0

آموزش نرم افزار Excel قسمت پنجم

خانه » دانلود » آموزش نرم افزار Excel قسمت پنجم
0 تومان
اطلاعات دوره
تعداد دانشجو
1
مدت دوره
04:02
تعداد درس ها
1
رایگان – خرید

آموزشگاه آسان تجارت

درباره استاد
شرکت آسان تجارت ملل با بیش از 14 سال فعالیت مستمر در زمینه حسابداری ، ارائه مشاوره های مالی و مالیاتی به کلیه کارفرمایان محترم در جهت پیشرفت فعالیت و رونق فضای کسب کار این عزیزان، همواره می کوشد تا بهترین خدمات مالی و مالیاتی را ارائه نماید . دیدگاه ما با برداشتن گام هایی کوچک اما ایمن و خردمندانه تکامل یافته است و معتقدیم که دغدغه های کارفرمای ما، دغدغه ماست.
اشتراک گذاری محصول

بیشترین زمان

با بالاترین کیفیت تدریس

اساتید مجرب

بهترین استاد های ایران

ویدیو با کیفیت

دارای ضمانت نامه کیفیت

دسترسی ایمن

تنها خودتان یاد بگیرید

آموزش نرم افزار Excel قسمت پنجم : آشنایی با مدلهای مختلف نمایش ریبون ها

به نام خدا

سهیل سوهانی هستم کارشناس مالی و آموزش شرکت آسان تجارت و همراه شما در دوره تجربه در بی-تجربگی .در خدمت شما هستم با سری آموزش های اکسل مقدماتی.

خب توی قسمت قبل با نوار ابزار دسترسی سریع آشنا شدیم و دیدیم که میتونیم گزینه های پرکاربرد مون رو داخل نوار دسترسی سریع قرار بدیم تا دم دست باشه و بتونیم راحت تر کار کنیم و وقتمون رو بابت اینکه دنبال گزینه ها بگردیم هدر ندهیم. قسمت بعدی توی این صفحه، قسمت بالا سمت راست هست که ما باهاش آشنا هستیم. گزینه سمت راست ،ضربدری که مشاهده می کنید Close هست که اگر که ما یکبار روش کلیک کنید فایلمون بسته میشه. قسمت بعدی قسمت ماکسیمایز(Maximize) هست. که اگر ما روشکلیک کنیم،صفحمون رو کوچک می کنه و اگر یه بار دیگه روش کلیک کنیم، صفحه ما رو به حداکثر اندازه ممکن می‌رسونه. قسمت بعدی گزینه مینیمایز (Minimize) هست که صفحه ما رو کوچک میکنه و توی قسمت Taskbar میبره. کنار این سه گزینه، گزینه Ribbon Display Options هست که حالت های مختلف نمایش دادن ریبون(Ribbon) رو نشون می ده. گزینه اول Auto Hide Ribbon هست، اگر این گزینه را بزنیم، صفحمون به بیشترین اندازه خودش در میاد، و اگر بالای صفحه کلیک کنیم، دوباره ننوار ریبون رو بهمون نشون میده. اگر دوباره داخل صفحه کلیک کنیم، دوباره نوار ریبونمون پنهان میشه. این گزینه برای وقتی خوبه که ما بخوایم حداکثر فضا را برای وارد کردن اطلاعاتمون داشته باشیم و نیازی به دیدن نوار ریبون نباشه. گزینه دوم Show Tabs هست که فقط به ما نوار های زبانه(یا همون سربرگ ها) رو نشون میده : Home ، Insert، Page layoutو وقتی که این دکمه رو میزنیم، زیرمِنو ها برامون باز میشه و زیرمجموعه ی سربرگ ها رو به ما نشون میده. گزینه بعدی، گزینه Show Tabs and Commands هست. که بعد از اینکه روی این گزینه کلیک کنیم، تمام ریبون رو دوباره بهمون نشون میده به صورت کامل، یعنی هر Tab (سربرگ) با زیر مجموعه اش باز میشه. یه فِلش کوچیک گوشه سمت راست نوار ریبون می بینیم که بهش میگن Collapse The Ribbon که اگر این گزینه رو بزنیم، دقیقا همون کاری رو میکنه که گزینه دوم Show Tabs انجام میداد. نگاه کنید وقتی این گزینه رو بزنم، فقط دوباره Tabها رو به من نشون میده. اما اگر بخوایم که Tabها دوباره به حالت قبلی نشون داده بشه که همه زیرمجموعه هاش برگرده، میتونیم روی هر کدوم از این Tab‌ها دوبار کلیک کنیم تا نوار فرمول هم به همراه NameBox (کادر نام) برامون نشون داده بشه. و این هم خلاصه‌ای از گزینه‌هایی که بالای صفحمون داشتیم. جلسه پیش راجع به نوار دسترسی سریع و این جلسه راجع به این سه گزینه : بستن، بیشینه کردن صفحه، کوچک کردن صفحه و حالت های مختلف نمایش نوار ریبون رو دیدیم که به چه شکل هست. تا قسمت بعد که راجع به همین صفحه با هم همراه خواهیم بود شما را به خدا میسپارم و امیدوارم که سلامت و پیروز باشید .

رایگان – خرید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش های مرتبط